Uzunköprü Toptan Gıda

Uzunköprü Toptan Gıda

Uzunköprü toptan gıda Edirne’nin Toptan gıda da adını en çok duyuranlardandır. Uzunköprü toptan gıda sektöründe yerini belirlemiş ve birçok gıda da toptan alım satımı gerçekleştirmektedir.

Uzunköprü Toptan Gıda Firmaları

 Karaçuha çeltik fabrikası; Meyve ve sebze toptan gıda

 Mercan Tarım; Meyve ve sebze toptan gıda

 Okurlar Gıda; Pirinç, Meyve ve sebze toptan gıda

 Genç Ticaret; Meyve ve sebze toptan gıda

 Tiryaki Argo; Meyve ve sebze toptan gıda

 Ufuk Ziraat Tarım; Meyve ve sebze toptan gıda

 Özbora Ticaret; toptan gıda

 Trakya Bakliyat; Bakliyat toptan gıda  Kırsan Tarım Ürünleri; yem ürünleri toptan gıda

 Okurlar Gıda; Pirinç toptan gıda

Uzunköprü toptan gıda alanında kendini hızlıca geliştiren bir yöredir. Türkiye’nin her yerinden Edirne’ye gelen toptan gıdalar burada toplanarak birçok dış ülkeye ihracat yapılmaktadır. Türkiye’nin gıda alanında en çok toptan gıda ihracat yapan en önemli firmalara sahiptir. Gıdanın birçok alanında toptan gıda alım satımı yapan Uzunköprü toptan gıda firmaları Türkiye’nin dış ticaretine de büyük katkı sağlamıştır. Sağladığı bu katkılar Türkiye’nin dış ticaretini geliştirirken ekonomisinin de gelişmesine katkı sağlamaktadır. Bu gelişim hem Uzunköprü’nün hem de Türkiye’nin ekonomisini canlı tutmaktadır. Uzunköprü toptan gıda firmaları kuru yemiş, bakliyat, baharatlar, meyve ve sebze gibi birçok alanda toptan gıda alımı ve satımı yapmaktadır. Uzun köprü toptan gıda sektörü her türlü gıda için toptan satış imkânları bulunmaktadır. Artık bu firmalar internet üzerinden satış yaparak Türkiye ve dünyanın birçok yerine toptan gıda alanında hizmet vermektedir.

Dünyaya olan hizmetlerde Ülkemizin tarım ve gıda alanında tanınması sağlanırken Ülkemize de ekonomik alanda bir Pazar alanı açmış olmaktadırlar. Uzunköprü de bulunan toptan gıda firmaları Ülkemizin dış ticarette temsilcisi haline gelmiştir. Uzunköprü de bulan toptan gıda firmaları Ülkenin her yerinden ürün alarak üretime de katkı sağlamış olmaktadırlar. Üretilen ürünlerin ticaretle paraya dönüştürülmesini sağlayarak çiftçiye, nakliyeciye, hallere, pazarcıya, gıda dükkânlarına kazandırırken tüketiciye kaliteli gıda ürünler sunmaktadır. Uzun köprüde hizmet veren firmalar herkese kazanç sağlamaktadır. Tüketiciye de kaliteli toptan gıda hizmeti vererek kaliteli gıda ürünlerini daha uygun fiyata alma imkânı sunmaktadır. Bu imkânlardan dolayı insanlar çabuk biten en çok kullanılan gıda ürünlerini toplu alarak biraz maliyeti aşağı çekmeye çalışmaktadırlar. İnsanların az maliyetli ürünler almak için yaptığı bu tasarruf şekli toptan gıda satanların hizmetlerini ilerletmelerine yardımcı olmuş ve kaliteli bir hizmet alanı oluşturmaları için destek sağlamışlardır. Toptan gıda sektöründen genelde marketler, manavlar, meyve suyu fabrikaları, şeker fabrikaları, cips fabrikaları gibi işletmeler yararlanmaktadır. U işletmeler maliyeti az kar oranı fazla olacak ve kendilerine kazanç getirecek işler yapmak için toptan gıda alımı yaparlar.