Toptan Gıda

TOPTAN GIDA SATIŞI NASIL GERÇEKLEŞİR?

Toptan satıcılık adı gibi ürünlerin toplu alınması ve depolanarak toplu bir şekilde anlaşma yaptığınız firmalara toptan satış yapmanızdır. Gıda toptancılığında ise tane ürünler ya da fabrika çıkışlı yüzlerce ürünü toplu alabilir depolayabilir ve satabilirsiniz. Tüm bunları yapmanız içinse bir takım işleri halletmeniz gerekecektir. Satıcılar toptancıdan aldıkları indirimli ürünlerin üzerine kar koyarak satış yaparlar. Toptan gıda satışı yaparken de aynı kurallar geçmektedir. Ucuza bulduğunuz gıda ürününü alır ve üzerine abes olmayacak ve size kar sağlayacak bir miktar fazlalık koyarsınız ve ürünü size geliş maliyetinden değil belirlediğiniz satış maliyetine göre uygun fiyata satarsınız.

Çalı Kuru Fasulye

Çalı Kuru Fasulye

Nohut

Nohut

Çalı Kuru Fasulye

Çalı Kuru Fasulye

Futbol Kırmızı Mercimek

Futbol Kırmızı Mercimek

Toptan gıda satışı için öncelikle hangi gıda maddesini satacağınıza karar vermeli ve o ürünü gerek yurt dışından gerek yurt içinden uygun fiyata almalı ve kendi deponuz da biriktirmelisiniz. Bunu için de öncelikli bir sermayeye ihtiyacınız olacaktır. Satıcının size kolay ulaşabileceği yolları aramalı ve reklamınızı en iyi şekilde yapmalısınız. İnternet üzerinden reklam yapabilir ve profesyonel ağlara katılarak satıcıların ürünlerinizi görmesini sağlayabilirsiniz. Bir indirim planı hazırlayabilir ve satıcıların artmasına olanak veririsiniz. Tüm bunları yaparken en kaliteli ürünlerin toptan alımına ve kalitenin önemini çok iyi bilmelisiniz. İşinizin devamlılığı için kaliteyi birinci planda tutmalısınız. İkincil olarak bir dükkan ve ya depo kiralayabilir ve getirdiğiniz ürünleri tek bir yerde satışını bekleyebilirsiniz. Toptan aldığınız gıdaların bozulmaması için uygun koşulları sağlamalısınız. Bu da ürünlerinizin kalitesinin bozulmasını engelleyecektir. Ürünleriniz için uygun şartları oluşturduktan sonra reklamınıza önem vererek alıcının sizi bulmasını sağlayabileceksiniz. Deponuzun ya da mağazanızın konumu ulaşım bakımından kolay bir yerlerde olmalı ve rahatlıkla bulunabilmelidir. Tabi tüm bu işlemler için resmi işlemlerinizi tüm prosedürlere uygun olarak halletmeli ve ruhsatınızı bulundurmalısınız. Ticaret yapmak için bu yasal aşamaları gerçekleştirmelisiniz. Böylece işlemlerinizde herhangi bir sorun yaşamadan ticarete geçmiş olursunuz. Sırada ise alıcılarınıza ulaşmak ve işlerinizi yoluna koymak var.

Söz konusu gıda ürünleriyse dikkatli olmakta fayda var en kaliteli ve sağlıklı ürünleri toptan almanız ve satışa çıkarmanız gerekmektedir. Toptan gıda satışlarında ürünlerinizin saklama koşullarını araştırmalı ve gerekiyorsa yenilemelisiniz.