Kırıkkale Toptan Bakliyat

Kırıkkale Toptan Bakliyat

AGT hayvancılık tarım ürünleri gıda Nak. Oto. İnş. San. Tic. Ltd. Şirketine bağlı olarak bakliyat türleri toptan ve parkende satış hizmeti veren firmamız 2004 yılında Uzunköprü’de hizmet vermeye başlamış olup, bugün İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Hatay, Mersin, Kastamonu ve Kırıkkale gibi illerde de faaliyet sürdürmektedir. Geniş bir çalışma havuzu bulunan firmamızın kökenleri 1984 yılında Bafra’da kurulmuş AGT hayvancılık tarım ürünleri şirketinden gelmektedir. Çalışma prensibimiz her daim müşteri memnuniyetini kazanma anlayışı olup, firmamız; güven, verimlilikten, saydamlıktan, kaliteden ödün vermemektedir. Bakliyat türü olarak pirinç, bulgur, mercimek, kuru fasulye, nohut gibi bakliyat guruplarının toptan ve parkende satışlarını yapmaktayız. Kırıkkale bölgesinde bulunan kişi ya da kuruluşlara talep doğrultusunda hızlı ve etkili hizmet sağlayabilmek adına Kırıkkale toptan bakliyat olarak hizmet vermekteyiz.

Bitkilerin olgunlaşmış tohumlarına kuru baklagil denilmekte olup, yetiştikleri toprakların mineral değerlerini zenginleştirmede önemlidirler. Nohut, mercimek, kuru fasulye, bulgur gibi bakliyat türleri karbonhidrat ve protein yönünden zengin besin öğelerini barındırmaktadır. Vücudun ihtiyacı olan mineraller yönünden de zengin olan bu baklagiller ülkemizde bazı illerde yaygın olarak yetiştirilebilirken bazı yerlerde ise neredeyse üretimi hiç yetiştirilmemektedir. Bu sebeple de baklagil verimliliği yönünden zengin olan bölgelerimizde zengin olmayan bölgelerimize gıda ulaştırma ihtiyacı ortaya çıkmıştır. Bugün bakliyat sektöründe sayısız firma içerisinde vizyonları ve misyonları ile çalışan firmamız Trakya bakliyat, Kırıkkale toptan bakliyat hizmetiyle bölgeye ihtiyaç olan baklagil guruplarının tedarikini yapmaktadır. İster parkende ister toptan satışlar seklinde bir alışveriş ilişkisine dayalı olarak çalışan firmamız el değmemiş, birinci kalite, doğal bakliyat ürünlerini mutfağınıza ulaştırmaktadır.

Kırıkkale toptan bakliyat tüketicilerin bakliyat kullanımlarında dikkat etmeleri gereken hususlar üzerinde özellikle durmakta olup, hedefleri içerisinde insan sağlığı ve çevreyi koruma bilinciyle de hareket etmektedir. Peki, kaliteli baklagil nasıl olmalı? Taneleri temiz ve parlak, kendine has rengini koruyan, renklerinde homojenlik bulunan, küf, filiz, ezik, çatlak, küçük böcek ve benekler yönünden temiz olan baklagiller şeklinde olmalıdır. Ayrıca tüketilen baklagil ürün gruplarının kendisine has kokularının süre geliyor olması, tane büyüklükleri yönünden değişkenlik taşımaması ve üretim ve son kullanım tarihlerinin netlik taşıması kaliteli baklagil kullanmada önemli kriterlerdir. Firmamız Trakya bakliyat bulgur, pirinç, nohut, kuru fasulye, mercimek gibi tarım ürünlerinin tarladan toplanmasından tüketilmesi aşamasına kadar olan süreçte gereken tüm detayları titizlikle değerlendirerek çalışmakta olup, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır. etik olarak bir önceki gerçekleştirmiş olduğu işten aldığı deneyimleri ile bir sonraki işinde yol göstericilikten yararlanmaktadır. Yenilikçi anlayışa sahip olan firmamız, dünyanın içinde bulunduğu gıda krizinde bakliyat türlerinin değerinin farkında olan bir firma olarak toplum sağlığını ilgilendiren tedbirler almaktadır. Kırıkkale ili coğrafik özelliklerine bağlı olarak ekonomisini büyük oranda tarımdan sağlamaktadır. Sert kara iklimi görülen ilde kışları soğuk ve yazları sıcak geçmektedir. Tarım ürünleri konusunda ilde daha çok buğday, arpa, şekerpancarı ve ayçiçeği yetiştiriciliği yapılmakta olup, tahılların sahip olduğu özelliğin katlanmasını sağlayan kuru bakliyat üretimi bulunmamaktadır. Daha çok sebzecilik ve meyveciliğin gelişmiş olduğu bu ilimizde hayvancılık geleneği konusunda sığır, Ankara keçisi, kıl keçisi ve koyun yetiştiriliyor olsa da protein içeriği yönünden bitkisel proteinleri içeren kuru bakliyatlara ihtiyacı bulunan bir şehirdir. Bunun farkında olan firmamız Kırıkkale ilinde geleceğin gıdası pozisyonunda olan kuru bakliyat tüketimine katkı sağlamak amacıyla hizmet vermekte olup, doğal ve insan eli değmemiş kaliteli bakliyat türlerinin toptan ve parkende satışını gerçekleştirmektedir.