Kastamonu Toptan Bakliyat

Kastamonu Toptan Bakliyat

Uzunköprü’de faaliyetini sürdüren Trakya bakliyatın hizmet ağlarından birisi Kastamonu toptan bakliyattır. Firmamızın faklı illere bakliyat satışı yapabilmesi adına çeşitli alt şubeler vasıtasıyla size ulaşabilmesi gerekiyordu. İste bu sebeple Kastamonu toptan bakliyat son hızla çalışmaya devam etmektedir. Toptan bakliyat denildiği zaman sadece kuru baklagillerin üretilmesi akla gelmemelidir. Depolama, paketleme konusunda alınması gereken önlemleri nedeniyle toptan bakliyat sadece satış işlemi olarak anlaşılmamalıdır. Sektörde etkin olarak çalışmak yeterli bir alt yapıya ve deneyime sahip olmaktan gelir. Trakta bakliyat on üç yıllık deneyimi ile Kastamonu, İzmir, İstanbul, Mersin, Kırıkkale, Gümüşhane gibi iller ve daha nicelerine toptan ve parkende bakliyat satışı gerçekleştirmektedir.

Bugün beslenmeye dayalı olarak ortaya çıkan sayısız sağlık problemleri ile yüz yüzeyiz. Bu durum zaman içerisinde bireylerin düzenli ve dengeli beslenme bilincinin önemini kavramalarını hızlandırmıştır. Bazı bakliyat çeşitleri besin değerlerindeki dağılımları yönüyle son yıllarda giderek trend haline gelmiş olup, tüketim oranında artışlar görülmüş ve doğal olarak da üretim ihtiyacı doğmuştur. Sağlıklı olabilmesinin temeli beslenmeye bağlı olduğundan doğal olarak Trakya bakliyat firması bakliyat ürünlerinin satışını yapmaktan onur duymaktadır ve sorumluluk bilinciyle hareket eder. Beslenmede bakliyat türlerinin rolü ise yok denemeyecek kadar önemlidir. Bakliyat türlerinin ise nohut, pirinç, yeşil mercimek, kuru fasulye, kırmızı mercimek… Daha ne kadar çok çeşidi var öyle değil mi? hele ki bakliyat ürünlerinin sahip olduğu besin içeriği değerlendirilecek olduğunda aslında ne kadar değerli olduklarını ortaya koymaktadır. Bakliyat gurubu ürünler olan nohut, kuru fasulye, mercimek, pirinç, bulgur gibi ürünler Rosales takımından yayılarak geniş bir familyanın odunsu ve otsu bitkilerinin ürünleridir. Besin maddelerini tohumlarında depo eden bu bitkilerin tohumlarının olgunlaşmamış haline baklagil denilmektedir. Bu açıdan bakliyatların içerdiği besin değerleri yönünden her ne kadar kendi aralarında değerleri değişiyor olsa da protein, karbonhidrat, vitamin ve mineraller yönünden zengin içeriğe sahip olmaları doğaldır. Protein olarak bitkisel proteinlerin var olduğu bakliyat türü gıdalar, sağlık açısından çok sayıda fayda sağlamaktadır. Hatta bazı hastalık gruplarının tedavisinde enerji vericilikleri nedeniyle diyetlerin içeriğine dahil olmaktadırlar. Trakya bakliyat olarak ülkemizin topraklarında yetişen bakliyat türlerini özenle seçerek toptan ve parkende satışını Kastamonu’da Kastamonu toptan bakliyat olarak yürütmekteyiz.

İl olarak değerlendirildiğinde Kastamonu ekonomik açıdan tarımsal alanlardan çok fazla getiri sahibi değildir. Bunun sebebi ise yer şekillerinin yapısından kaynaklanmakta olup, ekim alanlarının ve ovaların varlığının az olmasıdır. Tarımın yapıldığı alanlar daha çok akarsu ve vadilerin kenarlarında olsa da engebeli arazi yapısına sahip olması nedeniyle sulama sorunu yaşanmakta bu da doğal olarak tarımsal faaliyetleri etkilemektedir. Kastamonu’da yetiştirilen başlıca ürünler buğday, arpa, mısır, pirinç, nohut, şekerpancarı, patates, kenevir ve sarımsak olup, dağılımda kuru baklagil oranı oldukça azdır. Trakya bakliyat firması hizmet anlayışında sadece bölgesel amaçlarıyla hareket eden bir firma olmayıp, geniş bir zincirle çalışmakta olduğundan, güven ve şeffaflıkla Kastamonu toptan bakliyat aracılığıyla ile bakliyat Kastamonu ilindeki müşterilerine bakliyat satışı yapmaktadır. Etik ilkelerine bağlı olarak çalışan firmamız deneyimlerinin ışığında hareket ederek yenilikçi özelliği ile problem çözme becerileriyle aktif olarak ilde çalışmakta olup, nohut, pirinç, mercimek, kuru fasulye, bulgur gibi bakliyat guruplarının en kaliteli olanlarını tedarik etmekte ve müşterisine sunmaktadır. Sistemli çalışma özelliğine sahip olmanın bir sonucu olarak çalışan Kastamonu toptan nakliyat parkende satışlar yapabilmektedir. Aynı zamanda talep doğrultusunda istenilen gramaj değerlerinde toptan satış da yapabilmektedir.