Kahramanmaraş Toplu Bakliyat

Kahramanmaraş Toptan Bakliyat

Kuru baklagil satın alırken baklagillerin böcek, haşeri, zirai kalıntı gibi unsurlardan uzak olmasına özen gösterilmelidir. Bu nedenle de kuru bakliyat türlerini satın aldığımız firma son derece önemlidir. Bunun bilincinde olarak çalışan firmamız Trakya bakliyat AGT firması olup, güvenle sofralarınıza tüketebileceğiniz ürünlerin satışını yapmak üzere hizmet vermektedir. 2004 yılında Uzunköprü’de çıktığımız yola bugün Kahramanmaraş toptan bakliyat ağı ile devam etmekteyiz.

Kahramanmaraş toptan bakliyat ile pirinç satın almak isteyen müşterilerinize parkende ve toptan satış hizmeti vermekteyiz. Pirinç konusunda aradığınız Osmancık, iri taneli kameo ve luna pirinç türündeki pirinçlerin istenilen kiloda tartımı yapılarak el değmeden paketlenmekte ve tarafınıza gönderilmektedir. Sofralarınızda ana menülerinizi tamamlayacak olan pilavlarınızın lezzeti kullanılan pirincin kalitesi ile neredeyse ana yemeğinizle yarışabilecek güçtedir. Pirinç, buğdaygillerden poaceae familyasına ait bir otsu bitki türüdür. Özellikle Güneydoğu Asya’da yaygın olarak tüketilen ve pirinç kullanılarak yapılan yemek çeşidi fazla olan bir besindir. Genellikle bol yağış alan tropik ve tropikaltı iklimlerde, sulak çeltik tarlalarında yetiştirilmekte olup, zihin açıklığı, ishali kesme, yüksek tansiyonu ve üre değerlerini dürme gibi faydaları bulunmaktadır. Asırlar boyunca faklı kıtalarda yaygın olarak tüketilen pirincin Türkiye’ye beş yüz yıl önce güneyden girdiği düşünülmekte olup, bugün Marmara bölgesinde Meriç havzasında, Karadeniz Bölgesinde, Akdeniz Bölgesinde, Ege Bölgesinde ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde yetiştirilmektedir.

Kahramanmaraş toptan bakliyat, pirinç türü bakliyatın dışında ayrıca mercimek, nohut, kuru fasulye, bulgur gibi bakliyat türlerinin toptan satışını da gerçekleştirmektedir. Peki, bu bakliyatlar nasıl olmalı ki lezzeti ve kalitesi ile kendisini gösterebilsin. Trakya bakliyat satmış olduğu tüm bakliyat ürünlerinde lezzet ve kaliteyi yakalayabilmek adına her birini kendi vatanından toplayarak tarladan çıkmış tazeliği ile sofralarınıza getirmektedir. Sağlık doğru beslenme ile kuvvetlenir. Demir, kalsiyum, magnezyum gibi mineraller yönünden zengin olan besin maddeleri kuru bakliyatlarda oldukça dengeli oranlarda bulunmaktadır. Sonuç olarak da B vitamini gibi vücutta faklı türevleri bulunan vitaminin ihtiyacından doğabilecek sağlık problemlerinin önüne geçilmiş olur. Tiamin, riboflovin, niasin gibi vitaminler yönünden zengin içeriğe sahip olan kuru baklagillerin tüketimi vücudun bağışıklı sisteminde önemli rol oynamaktadır. Besin değerleri yönünden B 12 vitamini açısından zengin içeriğe sahip olan buğday, Anadolu besini olup, ekonomik karbonhidrat kaynaklarındandır. Yapısında bulunan öz ve kepek, çinko, magnezyum, krom gibi mineralleri, diyet posasını, bazı fenolleri, fitatları ve selenyumu içermesi sebebiyle beslenmede önemli bir yere sahiptir. İçerdiği mineral ve vitaminler yönünden zengin olan bulgur ülkemizde Güney doğu Anadolu Bölgesinde yaygın olarak üretilmektedir. Güney Doğu Anadolu, Ege ve Marmara bölgesinde yetiştirilen mercimek türlerinden mercimek ise şekil itibariyle mercimek taneleri yassı, 0, 5 cm çapındaki disk biçiminde olup, büyüklük, şekil ve renklerine göre isim alırlar. Sultan mercimek, yeşil mercimek, kırmızı mercimek gibi çeşitleri bulunan mercimeğin üretiminde iklim önemlidir. Phaseolus familyasının üyesi olan kuru fasulyede ülkemizde Karadeniz bölgesinde oldukça fazla yetiştirilmekte olup, Kayseri, Konya, Niğde, Nevşehir gibi illerimizde de yetiştirilmektedir. Kahramanmaraş ili de fasulye ekilişi açısından en önde olan illerimizden olup, Samsun, Malatya ve Afyon illeri sırayla ili takip etmektedir. Lysin, leucine, isoleucine amino asitleri yönünden zengin olan kuru fasulye, A vitamini ve C vitamini de içermektedir. İşte bazı kuru baklagillerin ülkemiz sınırları içerisinde yetiştirildiği bölgeler ve bu baklagillerin sağlık açısından faydaları bunlardır. Firmamız bu lider bölgelerden toplanarak hazırlanan bakliyat türlerini özenle seçerek satışını sunmaktadır.