İzmir Toptan Bakliyat

İzmir Toptan Bakliyat

Ekonomik açıdan İzmir ili, sanayi, tarım, ticaret ve turizm gibi çok yönlü bir özelliğe sahiptir. Faal nüfusun yarısı tarımla uğraşarak ekonomik ihtiyaçlarını karşılamakta olup, gayri safi hâsılatın yüzde on beşi tarımdan gelmektedir. İzmir nüfus yoğunluğu bakımından da yüksek olan illerimizden birisi olup, tarım alanında Türkiye deki en verimli toprakları içeren Ege Bölgesinde yer almaktadır. Ekilebilen arazilerin sulamaya açık olması sebebiyle tarımda yetiştirilen ürünlerde çeşitliliği fazla olan ilimizdir. Ancak İzmir tarım yönünden her ne kadar uygun topraklarla çevrili olsa da tahıl ve kuru baklagil üretiminde meyve ve sebze üretimine göre biraz geridedir. Bunun sebebi ise bu bölgede kuru baklagil ve tahıl ürünlerinin yetiştirilememesinden kaynaklanmayıp, kuru baklagil üretiminde daha verimli olan ülke topraklarının başka bölgelerde bulunmasındandır. İzmir sosyal yaşantı yönünden çalışan nüfusun yoğunlukta olduğu illerimizden birisidir. Doğal olarak hazır gıda tüketimlerinin fazla olduğu illerdendir. Özellikle fast food tarzı gıdaların satışının fazla olması obezite gibi sağlık sorunlarının ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Bu durum aslında sadece İzmir’de değil tüm ülke sınırlarımızda bir risktir. Toplum olarak kalp, seker, tansiyon ve obezite gibi sağlık sorunları yönünden büyük oranda sıkıntılar yaşıyoruz. Bu tarz hastalıklarla mücadelede tıbbi olarak almış olduğumuz desteğin yanında bireysel olarak da bazı önlemleri alma zorunluluğumuz bulunmaktadır. Örneğin yağ oranı özellikle de hayvansal yağ oranı az oranda olan besin maddeleri ile beslenmek kalp rahatsızlığı bulunanlarda önem oluşturmaktadır. Ayrıca şeker hastalarının da uyması gereken diyetler ve de obezite gibi sorunu bulunan kişilerinde uyması gereken diyet zorunlulukları vardır. Oysaki yaşam devam etmekte ve vücut için bir şekilde ihtiyaç halinde olan protein, karbonhidrat, yağ ve vitaminler alınmaya devam edilmelidir. Kısıtlamalar dâhilinde bu tarz hastalıklarda vücudun protein, karbonhidrat ve vitamin ihtiyacının karşılanmasında baklagiller önemli bir yer temsil etmektedir. Trakya bakliyatçılık vermiş olduğu hizmetle ihtiyaç oluşturan bakliyat türü ürünlerin satışını gerçekleştirmekte olup, bölgesel çalışmanın yanında geniş bir ağa yayılan kolları ile hizmet vermeye devam etmektedir. İşte bu kollardan birisi de İzmir toptan bakliyat koludur.
Sağlıkta ne kadar tüketmemiz gereken gıda maddelerinin zorunluluğu bulunuyor olsa da bunun yanında son yıllarda tükettiğimiz gıda maddelerinin özellikle de tarıma dayalı gıda maddelerinin genleri ile oynanmış yapay ürünler olmaması da önem taşımaktadır. Bu sebeple de sofralarınıza getirmiş olduğumuz pirinç, nohut kuru fasulye gibi besin maddelerinin doğal olması önemlidir. Genetik yapıları ile oynanmış ürünler kullanıldığında sağlık için yapılan bir tüketim daha büyük sorunlara neden olabilmektedir. DNA’ları oynanmış besin maddeleri insan sağlığı açısından önemli bir tehdit oluşturmakta olup, kanser gibi istenmeyen olguların oluşmasında bu gıdaların tüketimi etkin rol oynar. İşte bu sebeple firmamız Trakya bakliyatın İzmir toptan bakliyat ağı hizmetinizde ve size doğal el değmemiş bakliyat ürünlerini getirmektedir. organik ve dışarıdan gelebilecek kirliliklere karşı alınmış önlemlerin bulunduğu ortamlarda ülkemizin verimli topraklarından elde edilen bakliyat ürünleri hijyenik koşullarda paketlenerek satışa sunulmaktadır.

2004 yılında Uzunköprü’de kurulan firmamız İzmir toptan bakliyat olarak sektörde tanınan firmalar arasına girebilmeyi başarmış ve müşteri memnuniyeti, saydamlık, kalite, güven, verimlilik, şeffaflık, rekabetçilik ve etik ilkelere bağlılıkla hareket etmektedir. Toptan ve parkende talepleriniz için istenilen gram değerlerinde baklagillerin en doğal ve birinci sınıf kalitede olanını sofralarınıza kadar getirmektedir. Osmancık pirinci, iri taneli fasulye, ince kabuklu nohut gibi kaliteli ürünlerimizle satış yapmaya devam ediyoruz.