Bursa Toptan Bakliyat

Bursa Toptan Bakliyat

Trakya Bakliyat Ve Çeşitli Lezzetler

Baklagiller, olgunlaşmış tohumların kurutulması ile meydana gelmiş, protein ve karbonhidrat yönünden zengin besin gruplarıdır. Baklagiller köklerinden aldığı azotu biriktirerek, zengin vitamin ve mineral deposu olarak sofralara taşınmaktadır. Ekildiği her toprağı zenginleştirdiği gibi etin sağladığı protein ve enerjiyi de ikincil grup olarak sağlamaktadır. İnsanların en sık kullandığı bakliyatlar; nohut, fasulye, bakla, mercimek, soya, börülce, bezelye ve bulgurdur. İçlerinde en verimli olanı ise soya fasulyesidir. Bakliyatlar grubunda olgunlaşmış tohum olarak bilinen tanelerin yapı taşı, protein ve karbonhidrat olması nedeni ile et sevmeyen kişilerin ilk tüketim maddesi olarak tercih edilmektedir. Olgun tanelerin kabukları selüloz ile iç kısmında da nişasta mevcuttur. Hayvansal gıdanın kıt olduğu dönemlerde kuru bakliyatlar insanların günlük ihtiyacı olan protein açığını gidermiştir.Fakat bakliyatların protein miktarı yönünden zengin olsa dahi, içeriğindeki protein çeşit ve kalitesi ete oranla oldukça fakirdir. Yumurtada bulunan protein ile kıyaslanırsa, %40 ile %60 civarında protein besinindeki biyolojik değeri baklagillerde mevcuttur. Bakliyatlar tahıl ürünleri ile karıştırılıp beslenilmesi ile bu oran %70 civarına ulaşmaktadır. Bursa toptan bakliyat ürünleri ile taze ve hızlı baklagiller, tahıl ürünler, doğal gıdalara ulaşmanız çok kolay. Özellikle bakliyat gibi içeriğinde zengin protein, kalsiyum, demir ve A, B vitaminlerinin bulunduğu sağlıklı ve doğal ürünlerle beslenmek için bilinen ve doğru yerden alışveriş yapmak çok önemli bir konudur.

Kalıcı Kilo Vermek İçin Baklagillerin Önemi

Yapılan araştırmalar kapsamında Kanada`da denenmiş ve 940 kişi üzerindeki testler sonucu, hiç diyete tabi olmadan, günde bir porsiyon kuru bakliyat tüketen kişiler, 1.5 aylık süreçte yarım kilo vermişlerdir. Dokroların ve hekimlerinde kuru baklagillerin doğal yollar ile zayıflamanın vücut için inanılmaz pozitif sonuçlar oluşturduklarını anlatmaktadırlar.

- Bakliyatların protein, mineral, demir ve vitamin yönünden zenginliği, diyet yapanlar için enerji ve vitamin eksikliklerini takviye etmektedir.

- Bakliyatlrın beslenme vasıtası ile vücudunuzda bulunan kötü huylu yağalardan kurtulmanız kolaylaşır. Kötü yağların emiliminde büyük ölçüde azalma tespit edilmiştir. Diyet yapanlar için daha az yağ kullanımı sayesinde vücut otomaki kilo vermektedir.

- Yağ eminilim azalan vücut içinde depolanan yağlar erimeye başlamaktadır. Kötü huylu kolestrol ile savaşır ve kan yağlarını dengeye kavuşturur.

- Lif yönünden zengin olan bakliyatlar, kişiyi gün içinde tok tutar ve iştah yönünden kontol sağlar.

- Kan şekerini kontrol eder ve hızlı yükselmesine engel olur.

- Glisemik indeksi oldukça düşük olan bu besinler için sindirim sistemi büyük oranda rahatlar.

- Bir porsiyon baklagil tüketiminden sonraki öğünde daha az yemek yeme isteği artar. %30 oranlarında tokluk hissedilmektedir.

Kalıcı kilo vermek ve sürekli fit görünmek isteyenler için Bursa toptan bakliyat her zaman hizmetinizdedir. Taze ve çeşitli doğal ürünleri, bakliyat ve baharat ihtiyaçlarınızı kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Bakliyat Ve Doğal Ürünlerin Maksimum Düzeyde Aktif Etmek İçin 8 Temel Kuralı

- Kuru bakliyatları yağlı ve salçalı tüketmekten kaçının.

- 1 öğün için her gün tüketmek isterseniz, 4 yemek kaşığı oranında haşlama yaparak salatalarda tüketmeniz önerilmektedir. - Günde iki öğün üst üste tüketmeyin.

- Demir için emilimi yükseltmek açısından C vitamin deposu limon ve yeşillikler ile tüketmeye dikkat edin.

- Açlık hissediğiniz durumlarda ara öğünlerinizde haşlanmış baklagiller tüketebilirsiniz. Günlük kullanım için 4 yemek kaşığı miktarını geçmeyiniz. Örneğin leblebi olarak tüketmeniz önerilir.

- Diyet yapanlar için ara öğün çok önemlidir. 1 bardak ayran veya 1 bardak sütlü kahve yanında bir ara öğünü bakliyat tüketerek tokluk hissine hemen ulaşabilirsiniz. - Bakliyatlar ile haşlanmış yumurta birlikte tüketilmesi sonucu metabolizma oldukça hızlanacaktır. Yağ yakımında bu hıza oranla artacak ve hızlı kilo kaybı başlayacaktır. - Zerdeçal, karabiber, kırmızı biber ile karıştırılan baklagiller, yağ yakımını yükseltecektir.

Bursa toptan bakliyat taze ürünleri ile sizlere hizmet sunmaktadır. Baharatlar, bakliyatlar, tahıllar ve doğal besin ürünleri ile hızlı kilo verebilir, sağlıklı beslenebilirsiniz.