Amasya Toptan Bakliyat

Gelsin Amasya Bakliyat

Amasya toptan bakliyat yetiştirdiği bakliyatlar ile üretimi sağlamaktadır.

 Amasya toptan bakliyat en gözde bakliyatı soğandır. Her yemeğimizin lezzetini veren ve vücut sağlığı açısından da önemli bir yere sahip olan soğan Amasya topraklarında yetişerek herkese ulaştırılmaktadır. Soğan içerisinde A, B ve C vitaminlerini barındırmaktadır. Aynı zaman da potasyum, magnezyum, kalsiyum, sodyum, iyot, fosfor ve kükürt bakımından oldukça zengin bir besin kaynağıdır. Soğan doğal bir antibiyotik kaynağıdır. Soğan içerisinde bulundurduğu besinler sayesinde mikrop öldürücü etkiye sahip bulunmaktadır. İştah ile ilgili sorun yaşayan kişiler için soğan iştah açıcı bir özelliğe sahiptir. Soğanın insan sağlığı için önemli bir yeri bulunmaktadır. Bunun nedenlerinden birisi de bağışıklık sistemini güçlendiriyor olmasıdır. Soğan aynı zaman da vücutta bulunan kirli kanı temizleme özelliğine de sahip bulunmaktadır. Vücudun direncini arttırarak vücudun hastalıkları daha kolay atlatmasını sağlamaktadır. Aynı zaman da soğan vücuda kuvvet vermektedir. Soğanın içerisinde ağrı kesici maddeler yer almaktadır. Vücutta birikmekte olan zararlı maddeleri vücuttan dışarı atılmasını sağlar. Vücutta bulunan fazla suyun vücuttan dışarı atılmasını sağlayarak vücudun sağlığını korumaya yardımcı olur. Kalbin güçlenmesini sağlar. Aynı zaman da koroner damarların genişlemesini sağlamaktadır. Kalp ve damar hastalıkları için bitkisel bir ilaç niteliği taşımaktadır. Aynı zaman da içerisinde bulundurduğu maddeler sayesinde kansere karşı korucudur. İdrar söktürücü özelliğe sahip bulunmaktadır. Herhangi bir bayılma sorunu olan kişilerin ayılmasını sağlamakta yardımcı olmaktadır. Sağlıklı bir şekilde zayıflamak isteyen kişilerin zayıflamasın sağlamaktadır. Yenilen besinlerin hazmını kolaylaştırmaktadır. Soğan aynı zaman da hafızanın güçlenmesine de yardımcı olmaktadır. İçerisinde bulunan besinler sayesinde yaşlanmayı geciktirmektedir. Böbrek ağrısı olan kişilerin böbrek ağrılarını dindirmelerinde önemli bir besin kaynağıdır. Tansiyonu yükselen kişilerin tansiyonunun düşmesinde yardımcı olmaktadır. Kemiklerin güçlenmesine yardımcı olarak kemik erimesine karşı etki sağlar ve kemik erimesini önler. Karaciğerin çalışmasını düzenleyerek daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Uyku problemi olan kişiler için de önemli bir besin kaynağıdır. Uyku problemini önlemede yardımcı olur. Kişilerin zihinsel ve bedensel yorgunluğunun giderilmesinde yardımcı olmaktadır. İçerdiği madde sayesinde antibiyotik özelliğe sahip bulunmaktadır. Cildi yenileyerek cilt rengini güzelleştirmektedir. Sinirleri rahatlatarak sıkıntı ve bunalıma iyi gelmektedir.

Badem

Badem

Badem Draje

Badem Draje

Badem Şekeri

Badem Şekeri

Ballı Susamlı Fıstık

Ballı Susamlı Fıstık

Böcek ya da arı sokmalarını iyileştirmekte yardımcı olur. Nefes yollarını açarak daha iyi nefes almamızı sağlar. Aynı zaman öksürüğü kesmekte de önemli bir etkendir. Grip, astım ve bronşit gibi hastalıklarda fayda sağlamaktadır. Egzama gibi birçok cilt hastalıklarının iyileşmesinde fayda sağlamaktadır. Kanda bulunan şeker seviyesinin eşitlenmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle de şeker hastalarına iyi gelmektedir. Romatizmaya iyi gelmektedir. Aynı zaman da damar sertliğinde de faydalı bir etkiye sahip bulunmaktadır. Verem gibi bir hastalık da bağırsak solucanlarının düşürülmesinde önemli bir yardımcıdır. Böbrek kumu ve taşının dökülmesine yardımcı olur. Aynı zamanda tekrar oluşmasını da önlemektedir. Prostat ağrılarına iyi gelerek ağrıların hafiflemesinde ya da geçmesinde yardımcı olmaktadır. Menopoz şikâyetlerinde en büyük yardımcı yine soğandır. Soğanların insan vücudu için faydaları saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Özellikle vücudun hastalıklarla savaşması için en büyük yardımcı soğandır. Soğan insan vücudu için paha biçilemeyecek kadar önemli ve güzel bir yere sahip bulunmaktadır. Bu önemli besin Amasya da yetişerek birçok yere toptan olarak gönderimi yapılmaktadır. Bu sayede birçok yere ulaşmaktadır.

 Amasya toptan bakliyat soğan üretimi ile insan vücuduna yapılabilecek olan en önemli faydayı sağlamaktadır. Bu önemli besin Amasya da üretilerek birçok kişinin sağlına fayda sağlamaktadır.