Afyon Toptan Bakliyat

Afyon Bakliyatları

 Her ilimizde yetişen ayrı ayrı birçok bakliyatımız bulunmaktadır. Bu yetişmekte olan bakliyatlarını bir de toptan olarak üretilerek satışı yapılan ürünlerimizde bulunmaktadır. Bunlardan birisi de Afyon toptan bakliyat olmaktadır.

  Toptan üretimi yapılan ürünler şehirlere göre değişiklik göstermektedir. Toptan bakliyat üretimi yapılan şehirlerden birisi de Afyon şehridir. Afyon da üretimi yapılan bakliyatların başında haşhaş gelmektedir. Afyon toptan bakliyat olan haşhaşın birçok faydası bulunmaktadır.  Haşhaş tohumlarından elde edilen yağ omega-3 yağ asidi içermektedir. Bu elde edilmekte olan omega-3 yağ asidi beyin ve kalp sağlığı için büyük bir yer kaplamaktadır. Bu nedenle özellikle kalp sağlığı açısından paha biçilemez bir yer tutmaktadır. Aynı zamanda vejetaryen olan kişiler için de önemli bir besin kaynağı olmaktadır. Haşhaş içerisinde bulundurduğu demir, bakır, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko içermektedir. Bu nedenle de vücuda birçok fayda sağlamaktadır. İçerisinde bulundurduğu bakır sayesinde kırmızı kan hücrelerinin üretimini desteklemektedir. Sağlamış olduğu çinko sayesin de sindirim sistemini düzenler ve aynı zaman da büyümeyi ve gelişmeyi sağlamaktadır. Potasyum ise vücutta kalp hızını kontrol etmekte ve hücre ile vücut sıvıları içinde önemli bir yer tutmaktadır. Kısacası vücut için haşhaş önemli bir yer tutmaktadır. Saymakla bitmeyen faydalarının yanı sıra bir de haşhaş ağrı kesici özelliği ile de bilinmektedir. Yapraklarından yapılmakta olan merhem sayesinde ağrı olan bölgelere sürülerek ağrının hafifletilmesi ya da kesilmesi sağlanmaktadır. Haşhaş kaynatılarak elde edilen su sayesinde de ağız enfeksiyonların da kullanılmaktadır. Vücudunuzu rahatlatmak amacıyla da haşhaş yağı ile vücuda masaj yapılmaktadır.

Kayısı Çekirdeği Draje

Kayısı Çekirdeği Draje

Karaduman Çekirdeği

Karaduman Çekirdeği

Kaju Fıstığı

Kaju Fıstığı

Jelibon

Jelibon

Haşhaşın ağrı kesmesinin nedeni sinirleri gevşeterek ağrıya karşı duyarsız hale getiriyor olmasıdır. Bu sayede de ağrı keser. Haşhaş ağrı kesmesinin yanı sıra bir de kolesterol düşürme etkisine sahip bulunmaktadır. haşhaş tohumları kanda bulunmakta olan kötü huylu kolesterolü düşürerek iyi huylu kolesterolün artmasına yardımcı olmaktadır. Bu sayede de kolesterolü düşürmektedir. Kolesterolü düşürmesi sayesinde haşhaş tohumları önemli bir yer tutmaktadır. Haşhaş aynı zaman da hipertansiyona sahip olan kişilerinde dostudur. Kalp atış hızını ve tansiyonu dengelemesinin sayesinde hipertansiyonu olan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir besin türüdür. Aynı zaman da kalp krizi geçirme riskini de önemli bir oranda azaltmaktadır. Bunun nedeni ise haşhaş tohumlarında bulunmakta olan zengin yağı sayesinde kalbi güçlendirmektedir. Bu sayede de kalp krizi geçirme riskini büyük oranda azaltmaktadır. Haşhaş tohumu aynı zaman da kadınların korkulu rüyası olan meme kanserinin önlenmesinde büyük yer tutmaktadır. İçermekte olduğu oleik asit sayesinde meme kanserini tetikleyen genlerin yavaşlamasını ve bu sayede meme kanserinin önlenmesine yardımcı olmaktadır. Sindirim sistemini düzenleyerek kabız sorununu büyük oranda ortadan kaldırmaktadır. Bu nedenle kendinize hazırladığınız salataların içerisine rahatlıkla katabilirsiniz. Hem bu sayede sindirim sisteminizi de düzene sokabilirsiniz. Haşhaş tohumlarının içerisinde yer almakta olan oksalat sayesinde böbrek taşı oluşumunu engellemektedir. Bu nedenle vücudun sağlığı için haşhaş tüketimi önemli bir yer tutmaktadır. Hücre yenileyici etkisi oldukça fazla olduğundan dolayı cildi güzelleştirmek amacıyla da kullanılmaktadır. Uyku sorunu yaşayan kişiler için de sütün içine karıştırılarak kullanılabilmektedir. Bu sayede de uyku sorununu ortadan kaldırmaktadır. Haşhaş elde edilen krem sayesinde egzama için doğal bir onarıcıdır. Kahvaltıda tüketilen haşhaş sizlere enerji verir. Yorgunluğunuzu üstünüzden atmanızı sağlayarak enerjik bir gün geçirmenizi sağlamaktadır. Kemiklerinizi güçlendirerek kemik sağlığınızı korumaktadır.

 Kısaca haşhaş sağlık açıcından önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle Afyon toptan bakliyat açısından önemli bir yer tutmaktadır. Bu nedenle üretimi toptan olarak yapılmaktadır.